Obec Chotiměř

Olympijský běh: hlavní kategorii ovládli Hanka a Tomáš Krejčí

Už potřetí se Chotiměř zapojila do největšího seriálu běhů v naší zemi. T-Mobile Olympijský běh se tentokrát uskutečnil v regulérním termínu, tedy v červnu, konktrétně 22.6. Na start v české ulici se opět postavilo téměř šedesát sportovců všech generací.

Nejprve vyzkoušeli nejkratší trať ti nejmenší. Závodilo se zhruba na 200 m a v okolí sportovního hřiště u mateřské školky bylo pořádně živo a vítězi se stali chotiměřští předškoláci Týnka a Matyáš.

V 17:00 se na start postavili školáci, které čekala trasa dlouhá 1500 m. V horkém počasí byl nejrychlejší Ondra Náhlovský a v dívčí kategorii Nikol Sedláková.

VÝSLEDKY DĚTSKÝCH KATEGORIÍ ZDE

Matyáš Chod

Po vyhlášení vítězů v dětských kategoriích přišel na řadu hlavní závod. Trať dlouhá 6 km opět zavedla téměř tři desítky běžců do Oparenského údolí a poté přes Velemín a pilu zpět do obce.

Na startu tentokrát kvůli zranění chyběl dvojnásobný vítěz Pavel Kupera. Žezlo krále po něm po skvělém výkonu převzal Tomáš Krejčí, který vyhrál v čase 26:02. Také zlato z kategorie žen míří do rodiny Krejčích. Vítězkou se totiž stala Hanka Krejčí, která loňský triumf obhájila časem 33:20.

Hanka Krejčí

Celé odpoledne provázela skvělá sportovní atmosféra. Dík za ni patří všem, kteří přišli běžce hlasitě podpořit. Odměnou byly úžasné výkony!