Obec Chotiměř
Obec Chotiměř

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 336
Chystáte napouštění bazénu? Děkujeme, že nahlásíte termín na OÚ 1

Chystáte napouštění bazénu? Děkujeme, že nahlásíte termín na OÚ

Datum: 30. 5. 2023

Opět nastal čas napouštění bazénů a s ním stoupá i riziko výrazného poklesu vody ve vodovodním řadu. I proto se na vás opět obrací obec Chotiměř s prosbou o šetrné zacházení.

#

NOC KOSTELŮ: Nově opravené kapli na Opuce požehná děkan litoměřický

Datum: 22. 5. 2023

I letos se obec Chotiměř zapojí do programu v rámci tradiční celorepublikové Noci kostelů. Tentokráte ale půjde o akci výjimečnou. Pozvání totiž přijal litoměřický děkan Józef Szeliga, který požehná zrekonstruované výklenkové kapli na Opuce.

Chotiměř zve na unikátní plavbu lodí. Užijte si Středohoří na vlnách  1

Chotiměř zve na unikátní plavbu lodí. Užijte si Středohoří na vlnách

Datum: 27. 4. 2023

Obec Chotiměř nabízí ve spolupráci s hotelovou lodí Florentina Boat jedinečný zážitek. Plavba z Litoměřic na Střekov a zpět. Krásný nedělní výlet jarním údolím Labe. Příležitost k setkání rodin i známých na neobvyklém místě. V ceně plavby káva a zákusek.

#

Ještě lepší třídění odpadu. Nové kontejnery jsou připraveny

Datum: 20. 4. 2023

Na přelomu zimy a jara proběhla v obci Chotiměř instalace nových polopodzemních kontejnerů. Prostory před budovou čp. 66 (OÚ) a u rybníka před hasičárnou byly osazeny velkými sestavami, díky kterým mají občané mnohem více místa na tříděný odpad.

Právě kontroly kotlů. Máte všechny doklady v pořádku?  1

V obci probíhají kontroly kotlů. Co vše je třeba doložit?

Datum: 19. 4. 2023

V současné době provádí ORP Lovosice monitoring spalovacích stacionárních zdrojů (zejména kotlů a kamen v objektech určených pro bydlení). Týká se to také domácností v obci Chotiměř.

Chotiměřské káry: unikátní přehlídka domácích strojů se vrací 1

Chotiměřské káry: unikátní přehlídka domácích strojů se vrací

Datum: 18. 4. 2023

Přesně za měsíc uspořádá Chotiměř jedinečné závody strojů, které nemají pohon, jsou smontované z toho, co dům a skládka nabízí a jejich design by rozhodně neoslnil na autosalonu v Ženevě. Chotiměřské káry 2023!

Barvy, hnojiva či léky na vyhození? Využijte jarní svoz nebezpečného odpadu 1

Barvy, hnojiva či léky na vyhození? Využijte jarní svoz nebezpečného odpadu

Datum: 6. 4. 2023

V sobotu 15.4. 2023 v 10:20 bude do Chotiměře přistavena mobilní sběrna nebezpečného odpadu. Děkujeme, že ji v maximální míře využijete!

Sběrné místo rozšiřuje provoz. Otevřeno je ve středu a v sobotu nebo dle domluvy 1

Sběrné místo rozšiřuje provoz! Otevřeno je nově také ve středu odpoledne

Datum: 4. 4. 2023

Sběrné místo v Chotiměři opět rozšiřuje provozní dobu! Potřebujete zlikvidovat odpad, který nepatří do popelnice? Kus starého železa nebo drobnou suť? Starý elektrospotřebič? Bioodpad ze zahrad? Využijte sběrné místo. S platností od 1.4. 2023 je otevřeno vždy v sobotu 10-12 a ve středu 16-18.

Chotiměřské noviny 01/2023

Nové Chotiměřské noviny: O obnově kaple, hospodaření s odpady i velikonocích na vsi

Datum: 3. 4. 2023

Jarní číslo Chotiměřských novin míří do Vašich domovů! Titulní stranu zdobí obnovená kaple na Opuce a uvnitř čísla naleznete příběh jejího vzkříšení.

#

Černá skládka na obcí. Pomůžete najít hříšníka?

Datum: 23. 3. 2023

Nedaleko hranic katastru obcí Chotiměř a Velemín vznikla prakticky přes víkend černá skládka. Neznámý pachatel se tu během chvíle zbavil směsného odpadu, pneumatik, plastů atd. Výrazně snazší by to měl ve sběrném místě v Chotiměři nebo ve Velemíně, ale někteří lidé tuto rovnici asi nikdy nepochopí.

#

Velikonoční zajíček se vrací! Vydejte se po jeho stopách

Datum: 22. 3. 2023

Zveme naše nejmenší na dobrodružnou velikonoční stezku! Po stopách zajíčka se tentokrát vydáme v jeden den! Vyrazíme na Škaredou středu, tedy 5. dubna od 17:00! Cestou čekají na stopaře z Chotiměře a okolí nejrůznější úkoly a hledání vajíček. A po návratu samozřejmě odměna!

#

Chotiměř podpořila pořízení nového vozu pro pečovatelskou službu

Datum: 27. 2. 2023

Obec Chotiměř finančně podpořila pořízení nového vozu Sociálních služeb města Lovosice. Díky příspěvku sponzorů a dalších obcí z našeho okolí převzali pracovníci lovosické pečovatelské služby slavnostně minulý týden nového pomocníka pro pomoc v Lovosicích a okolních vesnicích.

MASOPUSTNÍ VIDEO: Jitrnice, koblihy, masky ve větru a především radostná setkání!  1

MASOPUSTNÍ VIDEO: Jitrnice, koblihy, masky ve větru a především radostná setkání!

Datum: 21. 2. 2023

V sobotu 18. února prošel obcí Chotiměř masopustní průvod. Tentokrát vyrazil špalír masek od kapličky a přes několik zastávek doputoval až ke stavení Macháčkových, kde vše uzavřely vepřové hody.

#

Otevírá se kreativní kroužek pro šikovné děti z Chotiměře a okolí

Datum: 17. 2. 2023

Představujeme nový kroužek pro předškoláky a školáky z Chotiměře a okolí! Šárka Dubinová a Ivča Boučková otevírají 1. března tvůrčí dílničku pro děti zhruba ve věku 4 - 8 let. Každou středu od 16:00 budou naši "maláci" společně pracovat s papírem, přírodními materiály, barvami, korálky apod.

V druhé polovině února proběhne instalace podzemních kontejnerů  1

V druhé polovině února proběhne instalace podzemních kontejnerů

Datum: 10. 2. 2023

V nejbližších dnech (od 13.2.) proběhne v prostorách před budovou čp. 66 (OÚ) a u rybníka před hasičárnou plánovaná instalace podzemních kontejnerů na tříděný odpad.

#

Pocta pro jednotku: hejtman Ústeckého kraje ocenil práci hasičů při požáru v Hřensku

Datum: 8. 2. 2023

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller osobně ocenil práci profesionálních a dobrovolných hasičů při likvidaci historicky největšího požáru v ČR. Za zásah a práci v Českém Švýcarsku získala pamětní medaili také společná jednotka obcí Chotiměř - Velemín.

Víno s láskou: 3. ročník ochutnávky vín je zpět!  1

Víno s láskou: 3. ročník ochutnávky vín je zpět!

Datum: 17. 1. 2023

Zveme chotiměřské na 3. ročník oblíbené degustace vín s vinařem Mírou Láskou! Pohodový večer spojený s ochutnávkou a povídáním o vínech proběhne v pátek 3. února od 18:00.

Odpadština č. 13

Chotiměřská odpadština: teploměr je nebezpečný odpad, do plastů nepatří!

Datum: 16. 1. 2023

V dnešní lekci si připomeneme, kam ne/odkládat dosluhující teploměr. V minulých dnech se totiž v jednom z chotiměřských kontejnerů na tříděný plast objevil tento dřevěný teploměr.

Prezidentské volby: kde a jak v obci volit?  1

Prezidentské volby: kde a jak v obci volit?

Datum: 11. 1. 2023

V pátek 13. ledna 2023 začínají i v Chotiměři prezidentské volby. Kde a jak můžete volit? Na co byste si měli dát pozor, aby byl váš hlas platný?

Kočka

NOVINKA: Obec pomáhá chovatelům koček. Od nového roku přispívá na kastraci

Datum: 6. 1. 2023

Obec Chotiměř nabízí o nového roku pomocnou ruku majitelům koček. Na svém posledním veřejném zasedání zastupitelstvo odsouhlasilo příspěvek na kastraci kocourů a koček pro chovatele, kteří mají trvalý pobyt v obci. Podpora činí 250 Kč na kastraci kocoura a 500 Kč na kastraci kočky.

Tříkrálová sbírka opět míří do Chotiměře! Pomoci můžete už tuto sobotu 1

Tříkrálová sbírka opět míří do Chotiměře! Pomoci můžete už tuto sobotu

Datum: 2. 1. 2023

Už tuto sobotu 7. ledna 2023 v dopoledních hodinách opět projdou ulicemi vesničky skupinky Tří králů! Chotiměřské děti Vám zazpívají tradiční koledu a požehnají Vašim stavením, aby se Vám i v novém roce dobře dařilo!

Akce

PLÁN AKCÍ: Podívejte se na termíny zásadních akcí obce v roce 2023

Datum: 27. 12. 2022

PLÁN AKCÍ ‼️ Blíží se konec roku a obec Chotiměř děkuje mnohokrát všem, kteří se v uplynulém období podíleli na organizaci nejrůznějších akcí a setkání! A současně přinášíme výhled zásadních a větších akcí, které jsou v plánu pro rok 2023. Jedná se o předběžný nástřel, který může doznat

VÁNOCE 2022: Šťastné, veselé a chotiměřské 1

VÁNOCE 2022: Šťastné, veselé a chotiměřské

Datum: 22. 12. 2022

Děkujeme za rok plný krásných zážitků a povedené spolupráce.
Jménem obce Chotiměř, zastupitelstva a všech spolupracovníků Vám přejeme hezké svátky, pevné zdraví a dobrý rok 2023.

Dýchací přístroj

Podpořil Ústecký kraj: naši hasiči modernizují výbavu

Datum: 22. 12. 2022

Konec roku 2022 přinesl členům jednotky dobrovolných hasičů Chotiměř radost v podobě obnovy části důležité výbavy. Díky výrazné dotační podpoře Ústeckého kraje mohlo být pořízen především nový dýchací přístroj včetně příslušenství nebo několik kusů nových zásahových oděvů, obuvi a svítilen.

Pytle

MIMOŘÁDNÝ SVOZ: Během svátků proběhne speciální svoz plastu a papíru

Datum: 15. 12. 2022

Vzhledem k blížícím se svátkům obec opět přidává jeden svoz plastů navíc! Využijte odvoz přímo od domu mezi Vánocemi a Novým rokem. Obalů tradičně výrazně přibude, a to nejen plastových, ale také papírových.

Rozpočet

AKTUÁLNĚ: Obec zveřejňuje návrh rozpočtu na rok 2023

Datum: 30. 11. 2022

S blížícím se koncem roku přichází opět na řadu čas přípravy rozpočtu na následující měsíce. Platí to také pro obec Chotiměř. I proto bychom rádi seznámili občany s nejdůležitějšími body tohoto dokumentu a tím pádem také plány pro rok 2023.

Elektřina

UPOZORNĚNÍ: V úterý 13. prosince proběhne v Chotiměři odstávka elektřiny

Datum: 23. 11. 2022

UPOZORNĚNÍ: V úterý 13. prosince 2022 proběhne v Chotiměři odstávka elektřiny! K přerušení dodávky el. proudu v obci Chotiměř dojde od cca 7:30 do 15:30. Důvodem jsou práce společnosti ČEZ na distribuční síti. Uvedený čas je pouze orientační, k přerušení dojde na nezbytně nutnou dobu.

NABÍDKA: MŠ Chotiměř hledá výpomoc na úklidové práce 1

NABÍDKA: MŠ Chotiměř hledá výpomoc na úklidové práce

Datum: 16. 11. 2022

MŠ Chotiměř hledá v rámci záskoku za nemocného zaměstnance dočasnou posilu na úklidové práce, přípravu svačin, výdej obědů apod. Jedná se zkrácený úvazek.

Titulní strana 10

Právě vycházejí Chotiměřské noviny! Zásah v Hřensku, dokončení opravy kaple i posvícenské recepty

Datum: 11. 11. 2022

Svatý Martin letos přiváží do Chotiměře bílou mlhu a s ní také nové číslo Chotiměřských novin! Co v něm naleznete?

#

Hlavní fáze opravy kaple na Opuce úspěšně ukončena

Datum: 2. 11. 2022

1.11. 2022 proběhl finální kontrolní den opravy výklenkové kaple na Opuce. II. etapa rekonstrukce je ukončena.

Zobrazeno 1-30 ze 336

Svozový kalendář & komunální služby

Květen 2023
Po Út St Čt So Ne
1
2 3
4 5 6
7
8
9 10
11
12
13
14
15
16 17
18 19
20
21
22
23 24
25 26
27
28
29
30 31
1
2 3
4

JSDH Chotiměř

JSDH Chotiměř

Právní poradna Chotiměř

Právní pomoc

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20
1
21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2
1
3 4
1

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

MŠ Chotiměř

MŠ