Obec Chotiměř
Obec Chotiměř

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 303
Polsko

Zájezd do Polska: Chotiměř pořádá předvánoční výlet za nákupy

Datum: 5. 10. 2022

Zveme chotiměřské na nákupní zájezd do polského městečka Kudowa - Zdrój! Zájezd se uskuteční v sobotu 12.11. 2022. Odjezd v 5:00, návrat v podvečer. Cestou zpět zastávka v Hořicích s možností nákupu originálních trubiček!

Senátní volby: 2. kolo skončilo v obci Chotiměř remízou  1

Senátní volby: 2. kolo skončilo v obci Chotiměř remízou

Datum: 3. 10. 2022

Také Chotiměř má za sebou 2. kolo senátních voleb. Zatímco v kole prvním přišlo v naší obci volit 62,13 % voličů, uplynulý víkend byla volební účast výrazně nižší: 18,30 %.

komise

Volby do zastupitelstva: účast téměř 64 % chotiměřských voličů

Datum: 24. 9. 2022

Děkujeme všem voličům, kteří pátek a v sobotu v Chotiměři přišli k volbám do zastupitelstva a Senátu ČR. Celkem jich bylo 63,40 %, což je výrazně nad celostátním průměrem! Děkujeme za zájem o dění v obci a účast!

Volby

Volby 2022: Jak volit v komunálních a senátních volbách?

Datum: 19. 9. 2022

Tento týden proběhnou po celé zemi komunální a senátní volby. Volební místnost se otevře také v Chotiměři. V naší obci volíme nové zastupitelstvo a také zástupce do Senátu. Přinášíme podrobnější informace a důležité detaily, které se voleb týkají.

Chotiměřský kotlík II: fantastické guláše, živá kapela, vyžití pro děti  a výtečná káva 1

Chotiměřský kotlík II: fantastické guláše, živá kapela, vyžití pro děti a výtečná káva

Datum: 15. 9. 2022

V sobotu 1. října je Mezinárodní den vegetariánství a Mezinárodní den seniorů! V Chotiměři si tyto svátky letos připomeneme naprosto originálně během jedné akce!

Barvy, hnojiva či léky na vyhození? Využijte podzimní svoz nebezpečného odpadu 1

Barvy, hnojiva či léky na vyhození? Využijte podzimní svoz nebezpečného odpadu

Datum: 29. 8. 2022

V sobotu 10.9. 2022 v 10:20 - 10:35 bude do Chotiměře přistavena mobilní sběrna nebezpečného odpadu. Děkujeme, že ji v maximální míře využijete!

Vážení

NOVINKA: Chotiměř připravuje chytrý svoz odpadu

Datum: 23. 8. 2022

Máme radost, že můžeme představit novinku, která je dalším krokem pro lepší, přehlednější a efektivnější nakládání s odpady. Jde o projekt s názvem Chytrý svoz odpadu 2022. Předem děkujeme, že mu věnujete maximální pozornost a společně se pokusíme zase o kousek vylepšit život v naší vsi.

#

POZVÁNKA: Už tuto sobotu se koná Den obce Chotiměř. Letos spojený s oslavou výročí založení dobrovolných hasičů

Datum: 15. 8. 2022

Už tuto sobotu proběhne v Chotiměř Den obce! Setkání je symbolickou oslavou života v naší vesnici a letos také připomenutím 25. výročí znovuobnovení jednotky dobrovolných hasičů! Vše završeno večerní taneční zábavou na hřišti u sušárny!

Kotlík

Chotiměřský kotlík: Mistři gulášů se po roce vrací do naší obce

Datum: 9. 8. 2022

Malý gulášový festival se vrací! V sobotu 1. 10. 2022 přivítá Chotiměř opět věhlasné kuchařské mistry, kteří předvedou své umění v rámci Chotiměřského kotlíku. Přihlášené týmy uvaří fajnové gulášky a fajnšmekři z Chotiměře a okolí budou mlaskat!

#

Končí platnost samolepek na popelnice pro 1. pololetí! Už máte novou?

Datum: 2. 8. 2022

Začátek 2. pololetí roku přináší také nutnost aktualizace nálepky na klasických popelnicích. Nezapomeňte nalepit na nádobu pro směsný odpad známku 2/2022!

Úprava úředních hodin OÚ v době od 13. 7. do 23.7. 2020 1

DOVOLENÁ: Úprava úředních hodin OÚ v době od 18. 7. do 29.7. 2022

Datum: 14. 7. 2022

Z důvodu dovolené starosty obce dochází k úpravě úředních hodin v termínu 18. 7. do 29.7. 2022. V této době jsou hodiny pro veřejnost vždy ve čtvrtek od 16:00 do 18:00. V nejnutnějších případech se obracejte na místostarostu Vl. Boučka, případně pište na email starosta@chotimer.cz.

Zastupitelstvo obce schválilo mírný nárůst vodného. Cena vzroste o 4 Kč   1

Cena vodného vzroste o 4 Kč. Důvodem jsou rostoucí náklady na dodávce vody do obce

Datum: 7. 7. 2022

Na sklonku jara oznámila společnost KS Velemín s.r.o. zdražení vody dodávané do obce Chotiměř. Nárůst ceny o 4 Kč/m³ vycházel z aktuální kalkulace, která odráží rostoucí náklady na energie, přípravu vody a její dodávku. Chotiměřské zastupitelstvo proto reaguje úpravou ceny vodného v naší obci.

oděvy

NOVINKA: Kontejner na použitý textil a obuv k pro ještě lepší separaci

Datum: 29. 6. 2022

Představujeme nového pomocníka v nakládání s odpady! Pro ještě lepší třídění a snižování množství odpadu v popelnicích můžete nově v Chotiměři využít kontejner na textil a obuv! Díky této novince máte prostor pro likvidaci vyřazených oděvů ještě blíž!

#

Olympijský běh: hlavní kategorii ovládli Hanka a Tomáš Krejčí

Datum: 24. 6. 2022

Už potřetí se Chotiměř zapojila do největšího seriálu běhů v naší zemi. T-Mobile Olympijský běh se tentokrát uskutečnil v regulérním termínu, tedy v červnu, konktrétně 22.6. Na start v české ulici se opět postavilo téměř šedesát sportovců všech generací.

Poslední červnový týden proběhne v obci odečet vodoměrů 1

Poslední červnový týden proběhne v obci odečet vodoměrů

Datum: 9. 6. 2022

Děkujeme chotiměřským domácnostem za spolupráci při plánovaném odečtu vodoměrů. Každoroční kontrola se tentokrát uskuteční v týdnu od 27.6. 2022. V případě potřeby je samozřejmě opět možná také individuální domluva s panem Vl. Boučkem (tel: 607 024 709).

Chotiměř opět ožije sportem! První prázdninový víkend patří sportovním hrám a nohejbalu 1

Chotiměř opět ožije sportem! První prázdninový víkend patří sportovním hrám a nohejbalu

Datum: 27. 5. 2022

Blíží se Chotiměřské sportovní hry! 2. července odpoledne na multifunkčním hřišti u školky mají po roce sraz malí a velcí sportovci z obce i okolí, aby poměřili síly v různých disciplínách a sportovních dovednostech! Poté následuje druhý ročník nohejbalového turnaje CHOTIMĚŘSKÁ SMEČ!

#

Další fáze opravy kaple na Opuce začala odstraněním starých omítek

Datum: 20. 5. 2022

Odstartovala další etapa opravy kaple na Opuce. Umělecký štukatér Karel Kaliba odstraňuje nánosy starých a poškozených omítek, aby se stavba přes letní měsíce „nadechla“ a poté mohl nanést štuky nové, dle původních postupů a receptur.

#

Ke hřbitovu bezpečně! Nová cesta pro pěší je otevřena

Datum: 17. 5. 2022

Dlouho plánovaná stavba stezky ke hřbitovu je dokončena. Cesta pro pěší v úseku směrem na Dobkovičky je nyní bezpečnější a pohodlnější. Šotolinový chodník vede na hranici pole a sadu a chodci díky tomu nemusí jít po krajnici silnice. Na vstupu je navíc stezka opatřena parkovací plochou.

VÝROČÍ: Dobrovolní hasiči si připomínají čtvrtstoletí od založení  1

VÝROČÍ: Dobrovolní hasiči si připomínají čtvrtstoletí od založení

Datum: 16. 5. 2022

Dnes, 16.5., je to přesně čtvrtstoletí od založení současné Jednotky sboru dobrovolných hasičů Chotiměř. 16.5. 1997 byla tehdejším starostou obce Antonínem Černým podepsána zřizovací listina jednotky a od dva týdny později již začali dobrovolníci fakticky fungovat.

Noc kostelů v Chotiměři prozáří svatojánská světla 1

Noc kostelů v Chotiměři prozáří svatojánská světla

Datum: 12. 5. 2022

Obec Chotiměř se letos opět připojuje k celorepublikové akci Noc kostelů. V rámci tradičního večera, kdy se po celé zemi otevírají kaple a kostely, bude 10.6. 2022 otevřena kaplička na návsi, před kterou se odehraje malý sólový koncert mladého talentovaného trumpetisty Marcela Švihlíka.

Chystáte napouštění bazénu? Děkujeme, že nahlásíte termín na OÚ 1

Chystáte napouštění bazénu? Děkujeme, že nahlásíte termín na OÚ

Datum: 9. 5. 2022

Opět nastal čas napouštění bazénů a s ním stoupá i riziko výrazného poklesu vody ve vodovodním řadu. I proto se na vás opět obrací obec Chotiměř s prosbou o šetrné zacházení

Chotiměřská odpadština: Neházejte odpad přes hřbitovní zeď!   1

Chotiměřská odpadština: Odpad přes hřbitovní zeď neházíme, patří do popelnic

Datum: 22. 4. 2022

Vítejte u 12. lekce Chotiměřské odpadštiny! Víte, že dnes je Den Země? Symbolicky připomíná nutnost péče o životní prostředí a ochranu přírody. A my se při té příležitosti podíváme na jeden neustále se opakující nešvar, který mají na svědomí někteří návštěvníci hřbitova a který přírodě škodí.

Čarodějnice se vrací do Chotiměře! Ozdobí ploty a zahrady a potkají se na tradičním pálení 1

Čarodějnice se vrací do Chotiměře! Ozdobí ploty a zahrady a potkají se na tradičním pálení

Datum: 21. 4. 2022

Čarodějnice se vrací do Chotiměře! Blíží se 30. duben a to znamená, že se objevují na plotech, zahradách a balkonech, aby poslední den v měsíci skončily při společném setkání na hranici. Letošní pálení čarodějnic proběhne v areálu hospůdky Žíznivý Tygr.

POZVÁNKA: Setkání nad dalším rozvojem obce "Probíráme Chotiměř"  1

POZVÁNKA: Setkání nad dalším rozvojem obce "Probíráme Chotiměř"

Datum: 14. 4. 2022

Obec Chotiměř pořádá neformální setkání občanů nad dalším rozvojem naší vesnice. Jakýsi neformální kulatý stůl s názvem PROBÍRÁME CHOTIMĚŘ je přístupný pro každého, komu není lhostejný další vývoj, záměry a plány. Setkání se uskuteční 28. 4. od 18:00.

Právě vychází jarní číslo obecních novin! Tentokrát s velikonočním dárkem plným z chotiměřských jablek 1

Vychází jarní číslo Chotiměřských novin! Tentokrát s velikonočním dárkem z místních jablek

Datum: 13. 4. 2022

POZOR! Právě vychází jarní číslo Chotiměřských novin na titulní straně se vzpomínkou na rekordní Tříkrálovou sbírku! A opět také s úžasným velikonočním dárkem v zádech: tentokrát je to originální mošt z jablíček z chotiměřských sadů darovaný do každého domu panem Grešíkem.

Velikonoční hra pro děti: Po stopách zajíčka 1

Velikonoční hra pro děti je zpět! Vzhůru po stopách zajíčka

Datum: 6. 4. 2022

Je tu opět velikonoční výzva pro děti z Chotiměře a okolí! Velikonoční zajíček poztrácel tucet velikonočních vajíček. Najděte je a zajíček vás odmění!

Nová služba: Chotiměřská právní poradna je tu pro vás 2

Nová služba: Chotiměřská právní poradna je tu pro vás

Datum: 5. 4. 2022

Obec Chotiměř nabízí ve spolupráci s advokátní kanceláří AK Janoch svým občanům základní služby právní poradny. Náš soused z nedaleké Hrušovky JUDr. Aleš Janoch vám během úvodní konzultace poradí a pomůže se základními věcmi v daném problému. 30 min služby je zdarma.

S nástupem jara rozšiřuje sběrné místo provozní dobu. Nově je otevřeno také ve středu

S nástupem jara rozšiřuje sběrné místo provoz. Od dubna bude otevřeno dvakrát týdně

Datum: 30. 3. 2022

Sběrné místo v Chotiměři opět rozšiřuje provozní dobu! Potřebujete zlikvidovat odpad, který nepatří do popelnice? Kus starého železa nebo drobnou suť? Starý elektrospotřebič? Bioodpad ze zahrad? Využijte sběrné místo. S platností od 1.4. 2022 je otevřeno vždy v sobotu 10-12 a ve středu 16-18.

Odpad

Barvy, hnojiva či léky na vyhození? Využijte jarní svoz nebezpečného odpadu

Datum: 29. 3. 2022

UPOZORNĚNÍ: V sobotu 9.4. 2022 v 10:25 - 10:40 bude do Chotiměře přistavena mobilní sběrna nebezpečného odpadu. Děkujeme, že ji v maximální míře využijete!

Ke hřbitovu bezpečně. Začíná stavba cesty pro chodce 1

Ke hřbitovu bezpečně. Začíná stavba cesty pro chodce

Datum: 25. 3. 2022

V těchto dnech startuje na příjezdu do Chotiměře realizace zásadního projektu "Chodník ke hřbitovu". Cílem dlouho připravované akce je zvýšení bezpečnosti chodců, cyklistů i řidičů ve frekventovaném úseku na výjezdu směrem do Dobkoviček.

Zobrazeno 1-30 ze 303

Svozový kalendář & komunální služby

Říjen 2022
Po Út St Čt So Ne
26
27 28
29 30
1
2
3
4 5
6 7
8
9
10
11 12
13
14
15
16
17
18 19
20 21 22
23
24
25 26
27 28
29
30
31
1 2 3
4
5 6

JSDH Chotiměř

JSDH Chotiměř

Právní poradna Chotiměř

Právní pomoc

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1
1
2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Přihlášení k odběru zpráv

Dostávejte informace z našeho webu prostřednictvím e-mailů

MŠ Chotiměř

MŠ