Obec Chotiměř
Obec Chotiměř

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 220
Úprava úředních hodin OÚ v době od 13. 7. do 23.7. 2020 1

DOVOLENÁ: Úprava úředních hodin OÚ v době od 19. 7. do 30.7. 2021

Datum: 16. 7. 2021

Z důvodu dovolené starosty obce dochází k úpravě úředních hodin v termínu 19. 7. do 30.7. 2021. V této době jsou hodiny pro veřejnost vždy ve čtvrtek od 16:00 do 18:00. Děkujeme za pochopení.

Mapa místa

Na vjezdu do obce vzniká první parkovací plocha pro návštěvníky i místní

Datum: 9. 7. 2021

Jedním z problémů, které aktuálně trápí některé části Chotiměře, je velké množství parkovaných aut v místech, kde překážejí nebo stát vůbec nesmí. Proto obecní úřad hledá cesty, jak centru vesnice od aut ulevit, a to především o víkendech, kdy v ulicích kromě místních parkují také turisté.

Chotiměřské sportovní hry: odpoledne plné sportu a zábavy na obnoveném hřišti 1

Chotiměřské sportovní hry: odpoledne plné sportu a zábavy na obnoveném hřišti

Datum: 30. 6. 2021

Poslední červnová sobota patřila v Chotiměři sportu. Desítky dětí i dospělých se sešly na prvních sportovních hrách, aby společně zahájily provoz na rekonstruovaném multifunkčním hřišti. Plácek u MŠ prošel kompletní obnovou, a i díky podpoře dotačního programu MMR dostal nový povrch i osvětlení.

JSDH Chotiměř míří na Moravu.

Chotiměřští dobrovolní hasiči se přesouvají na Moravu. Zapojí se do likvidace následků tornáda

Datum: 29. 6. 2021

Část jednotky dobrovolných hasičů obce Chotiměř dnes ráno vyrazila na pomoc jihomoravským obcím zasaženým tornádem. V první výpravě na Hodonínsko a Břeclavsko jsou čtyři členové, kteří budou na určeném místě pomáhat s odklízením následků řádění přírodního živlu.

05

Nové Chotiměřské noviny: Pavel Šafránek, Vavřinec Hradilek, kůrovec, odpadní vody a mnohem víc

Datum: 16. 6. 2021

Právě vychází nové číslo obecního zpravodaje. Chotiměřské noviny tentokrát přinášejí rozhovor s Pavlem Šafránkem, který již několik let obsluhuje sběrné místo, nebo doporučují správné zacházení s odpadními vodami.

Knihovna po úpravách

Naše knihovna prošla úpravami a paní knihovnice získala pochvalu

Datum: 14. 6. 2021

Chotiměřská knihovna prochází v posledních týdnech drobnými úpravami a modernizací. Provoz zůstává neomezen, zajít do ní můžete každé pondělí od 17:00 do 18:00.

#

Poslední červnový víkend proběhne v obci odečet vodoměrů

Datum: 11. 6. 2021

Obec Chotiměř se obrací na občany s prosbou o spolupráci při plánovaném odečtu vodoměrů. Každoroční kontrola se tentokrát uskuteční ve dnech 25.6. - 27.6. 2021. V případě potřeby je samozřejmě opět možná také individuální domluva. Předem mnohokrát děkujeme za spolupráci a pomoc. 

Obnovené sportovní hřiště slavnostně otevřou Chotiměřské hry a nohejbalový turnaj 1

Obnovené sportovní hřiště slavnostně otevřou Chotiměřské hry a nohejbalový turnaj

Datum: 9. 6. 2021

Poslední červnová sobota bude v Chotiměři patřit sportu! V rámci symbolického otevření obnoveného sportovního hřiště u mateřské školy proběhne první ročník Chotiměřských her a nohejbalového turnaje trojic Chotiměřská smeč.

Chystáte napouštění bazénu? Ideální je nahlásit termín na obecní úřad 1

Chystáte napouštění bazénu? Ideální je nahlásit termín na obecní úřad

Datum: 8. 6. 2021

Opět nastal čas napouštění bazénů a s ním stoupá i riziko výrazného poklesu vody ve vodovodním řadu. I proto se na vás opět obrací obec Chotiměř o šetrné zacházení.

Chotiměřská odpadština: Opravdu patří cibule a česnek do skla?  1

Chotiměřská odpadština: Opravdu patří cibule a česnek do skla?

Datum: 2. 6. 2021

Vítejte u 7. lekce Chotiměřské odpadštiny. Na konkrétních příkladech si ukazujeme, jak správně a úsporně nakládat s odpady. Dnešní díl nese překvapivě velmi jednoduché a samozřejmé sdělení.

Noc kostelů v Chotiměři bude plná světla  1

Noc kostelů v Chotiměři bude plná světla

Datum: 20. 5. 2021

Také obec Chotiměř se letos aktivně připojuje k celorepublikové akci Noc kostelů. V rámci tradičního večera, kdy se po celé zemi otevírají kaple a kostely, bude otevřena kaplička na návsi a symbolickým průvodem světel si lidé připomenou 300. výročí blahořečení sv. Jana Nepomuckého.

#

AKTUÁLNĚ: Prořez a čištění stromořadí starých hrušní nad sušárnou

Datum: 14. 5. 2021

V uplynulých týdnech došlo v rámci údržby obecních cest také na vysvobození řady velmi starých a statných hrušní rostoucích za obcí podél cesty od sušárny k přejezdu.

Chotiměřská odpadština: Domovní odpadky nepatří do veřejných košů  1

Chotiměřská odpadština: Domovní odpadky nepatří do veřejných košů

Datum: 6. 5. 2021

Vítejte u 6. lekce Chotiměřské odpadštiny. Dnešní díl se zaměří na hřích, který se sice neobjevuje často, přesto je ale dobré si ho připomenout. Důkazem je čerstvý nález v koši u chotiměřského nádraží. Někdo totiž nádobu, která slouží turistům a občanům pro příležitostné odpadky na cestě, využil pro

1 máj

Letošní 1. máj bude v Chotiměři čas lásky a vítání jara

Datum: 26. 4. 2021

Tradiční májové dny se po roce vrací i do Chotiměře. Zatímco v loňském roce se s humorem a nadsázkou vzpomínalo na legendární prvomájové průvody z období socialismu, letos přinese zeštíhlený průvod do vsi lásku a jaro, které k tomuto datu také neodmyslitelně patří.

Nebezpečný odpad

Barvy, hnojiva či léky na vyhození? Využijte jarní svoz nebezpečného odpadu

Datum: 21. 4. 2021

V sobotu 1.5. 2021 v 10:30 bude do Chotiměře přistavena mobilní sběrna nebezpečného odpadu. Děkujeme, že ji v maximální míře využijete!

Kaple na Opuce

Startuje oprava kaple na Opuce. Prvním krokem je odstranění nánosů v okolí

Datum: 20. 4. 2021

V těchto dnech začíná plánovaná obnova výrazné chotiměřské památky výklenkové kaple na Opuce. Monument stojící u cesty z Chotiměře do Velemína bude opraven v několika etapách.

ANKETA: Dejte hlas filmu pro první Chotiměřský letňák sezony 1

ANKETA: První Chotiměřský letňák sezony se blíží! Který film chcete vidět?

Datum: 13. 4. 2021

I letos můžete spolurozhodovat, který film bude promítán v chotiměřském letním kině. Zapojte se do ankety a vyberte jeden z českých snímků pro Chotiměřský letňák s datem 19.6. 2021.

#

Chotiměřská odpadština: stop černým skládkám

Datum: 7. 4. 2021

Vítejte u 5. lekce Chotiměřské odpadštiny. Dnes se zaměříme na černé skládky. Příležitost nám k tomu dává úklid jedné takové skládky nedaleko obce, kousek od místní části Malá Chotiměř.

S nástupem jara rozšiřuje sběrné místo provozní dobu. Nově je otevřeno také ve středu

S nástupem jara rozšiřuje sběrné místo provoz. Otevřeno je nyní dvakrát týdně

Datum: 1. 4. 2021

Sběrné místo v Chotiměři rozšiřuje provozní dobu! Potřebujete zlikvidovat odpad, který nepatří do popelnice? Kus starého železa nebo drobnou suť? Starý elektrospotřebič? Bioodpad ze zahrad? Využijte sběrné místo. Nově je otevřeno kromě sobotního dopoledne také ve středu od 16:00 do 18:00.

Netradiční Velikonoce v Chotiměři! Děti budou hledat ztracené kraslice

Netradiční Velikonoce v Chotiměři! Děti mohou hledat ztracené kraslice

Datum: 24. 3. 2021

Velikonoce se blíží a letos to opět neklapne s pomlázkou. To ale neznamená, že v Chotiměři svátky nebudou a nepřinesou dětem radost a zábavu! Je tu výzva pro děti z Chotiměře a okolí! Velikonoční zajíček kolem nás poztrácel velikonoční vajíčka. Najděte je a zajíček vám domů přinese odměnu.

Obnovená cesta

Cesta od rybníka prošla obnovou. Má nový povrch, podél vznikne ovocná alej

Datum: 22. 3. 2021

Hlavní fáze obnovy cesty po hrázi rybníka nad starou sušárnou směrem nad obec byla dokončena. Cesta je nyní připravena pro pěší, cyklisty a samozřejmě zemědělskou a lesní techniku. Průběžně budou pokračovat další úpravy a dočištění tak, aby komfortně sloužila chotiměřským i přespolním.

#

AKTUÁLNĚ: Jak dál po těžbě kůrovcových stromů v Oparenském údolí?

Datum: 15. 3. 2021

V posledních dnech míří na obec Chotiměř vícero dotazů ohledně současné situace v části Oparenského údolí, kde v minulých týdnech proběhla těžba především kůrovcového dřeva. Hlavním důvodem odstranění stromů byla bezpečnost, protože postižené stromy se rychle stávají nebezpečnými a ohrožují chodce.

Chotiměřská odpadština: sílu z energeťáků využijte třeba na úklid 1

Chotiměřská odpadština: sílu z energeťáků využijte třeba na úklid

Datum: 5. 3. 2021

Vítejte u 4. lekce Chotiměřské odpadštiny! Dnešní díl míří především na pěší, turisty a řidiče, kteří naší obcí procházejí nebo projíždí. Půjde asi především o mladší ročníky, ale nejen je.

Chotiměřský poutník: malá pohybová výzva v době zavřených hranic obce  1

Chotiměřský poutník: malá pohybová výzva v době zavřených hranic obce

Datum: 4. 3. 2021

Je možné projít nebo proběhnout všechny cesty na území obce Chotiměř na jeden zátah? A jaká vzdálenost by to byla? Chcete v době lockdownů, zavřených hranic katastru a podivné doby plné omezení zažít něco nevšedního a otestovat svoji výdrž jen kousek od domova? Mnoho otázek, jedna odpověď.

#

AKTUÁLNĚ: Začíná obnova cesty podél Kačáku směrem nad obec

Datum: 3. 3. 2021

V těchto dnech startuje oprava jedné z cest za obcí: úsek od staré sušárny, podél rybníka a dále směrem nad obec. Jde o cca 310 metrů komunikace, která je po zimě a deštích kvůli blátu a vodě neprůjezdná a velmi těžko schůdná. Děkujeme za trpělivost a zvýšenou opatrnost v místě obnovy.

FORMULÁŘE: Stáhněte si potvrzení a prohlášení potřebná v době aktuálních omezení  1

FORMULÁŘE: Stáhněte si potvrzení potřebná v době aktuálních omezení

Datum: 1. 3. 2021

Obec Chotiměř nabízí ke stažení formuláře, které pomohou při cestách v době současných krizových opatření. Současně přinášíme přehled často kladených otázek tak, jak je zpracovaly krizové štáby krajů po celé ČR. V případě potřeby vytisknutí některého z formulářů neváhejte kontaktovat OÚ Chotiměř.

PŘEHLEDNĚ: Opatření platná od 1.3. výrazně omezí pohyb, zavřou MŠ a školy a zpřísní nošení roušek 1

PŘEHLEDNĚ: Opatření platná od 1.3. výrazně omezí pohyb, zavřou MŠ a školy a zpřísní nošení roušek

Datum: 27. 2. 2021

Vzhledem k zhoršující se situaci přistoupila vláda k výrazně přísnějším opatřením. Platit začnou od pondělí 1. března. Na co musíme také v Chotiměři připravit? Podívejte se na detailní přehled a v případě potřeby se neváhejte kdykoliv obrátit na obecní úřad.

Právě vyšlo zimní číslo Chotiměřských novin. Tentokrát i s foto přílohou 1

Právě vyšlo zimní číslo Chotiměřských novin. Tentokrát i s foto přílohou

Datum: 18. 2. 2021

Právě vychází nové číslo Chotiměřských novin. Naleznete v něm například čerstvý souhrn plánů a záměrů obce, rozhovor s velitelem dobrovolných hasičů Pavlem Fulínem nebo nové užitečné rady a doporučení pro správné nakládání s odpady. A samozřejmě mnohem víc!

Nabídka respirátorů FFP2, k objednání a vyzvednutí na obecním úřadu 1

Nabídka respirátorů FFP2, k objednání a vyzvednutí na obecním úřadu

Datum: 17. 2. 2021

Pandemie, počty nově nakažených a počty hospitalizovaných pacientů stagnují, v horším případě rostou. Proto má stále smysl chránit sebe a své blízké správnou ochranou dýchacích cest. Pro občany Chotiměře je zde nabídka respirátorů FFP2.

Meteorologové varují před ledovkou. Výstraha platí i pro Chotiměř a okolí 2

Meteorologové varují před ledovkou. Výstraha platí i pro Chotiměř a okolí

Datum: 16. 2. 2021

Také v Ústeckém kraji se může od středeční noci tvořit při mrznoucím dešti silná ledovka. Buďte proto velmi opatrní především na cestách a při chůzi. Dle varování ČHMÚ hrozí nebezpečí úrazů, vysoká nehodovost a možné výpadky v dodávce elektřiny nebo zdravotnických služeb.

Zobrazeno 1-30 ze 220

Svozový kalendář & komunální služby

Červenec2021
Po Út St Čt So Ne
28
29 30
1 2 3
4
5
6 7
8
9
10
11
12
13 14
15 16
17
18
19
20 21
22 23
24
25
26
27 28
29
30 31
1

JSDH Chotiměř

JSDH Chotiměř

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
28
1
29
1
30
1
1
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
9
1
10
1
11
1
12
1
13
1
14
1
15
1
16
1
17
1
18
1
19
1
20
1
21
1
22
1
23
1
24
1
25
1
26
1
27
1
28
1
29
1
30
1
31
2
1
1

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

MŠ Chotiměř

MŠ