Obec Chotiměř

Olympijský běh opět v Chotiměři: krásná atmosféra podtržená traťovým rekordem

Olympijský běh opět v Chotiměři: krásná atmosféra podtržená traťovým rekordem  2

Po roce se do Chotiměře vrátila největší běžecká událost roku! Druhá zářijová středa patřila v naší obci T-Mobile Olympijskému běhu. Po celé zemi se v jeden okamžik rozeběhnou tisíce běžců a Chotiměř byla opět u toho.

Minutu po 18:00 se ozval z vln Českého rozhlasu 1  - Radiožurnálu startovní výstřel, který obstaral představitel filmového Emila Zátopka herec Václav Neužil. Na více než 80 místech po celé zemi se vydali na různé tratě běžci všech generací. A podruhé u toho byla také Chotiměř, kde byly připraveny trasy pro děti i dospělé.

Tu hlavní stejně jako loni ovládl Pavel Kupera. Povedlo se mu navíc o 9 vteřin vylepšit svůj loňský výkon. Mezi ženami na trati 6 km kralovala Hanka Krejčí. Celkem si krásnou cestu Oparenským údolím proběhly téměř tři desítky sportovců.

VÝSLEDKY TRASY 6 KM NALEZNETE ZDE

Ještě před kategorií dospělých poměřily své síly děti. Kategorie předškoláků patřila Týnce Nguyen a Sašovi Valáškovi. Mezi školáky zvítězili Ondra Holý a Sofie Kučerová.

VÝSLEDKY DĚTSKÝCH ZÁVODŮ NALEZNETE ZDE

Celé odpoledne, které našlo zázemí na nově opraveném sportovním hřišti, provázela skvělá atmosféra. Dík za ni patří všem, kteří přišli běžce hlasitě podpořit. Odměnou byly parádní výkony i skvělá točená zmrzlina, kterou připravil Lukáš W. Šmíd.

Obrovské poděkování patří všem, kteří se na přípravě a organizaci podíleli. Především pak Renatě, Vláďovi, Adélce, Míle, Ctiradovi, Milanovi, Honzovi, dobrovolným hasičům a technické četě Chotiměř.

Za krásné fotografie děkujeme Klárce Frkové, Honzovi Semerádovi a Renatě Johanovské!